Jak bezpiecznie uzyskać pożyczkę przez internet?

Od kilku lat pożyczkę pozabankową można wziąć nie tylko w siedzibie firmy pożyczkowej, ale również za pośrednictwem Internetu. Zmiana ta wywołała prawdziwą rewolucję na rynku chwilówek, gdyż zyskały one nowe grono zwolenników, którzy podkreślają, że ich największą zaletą jest możliwość uzyskania pieniędzy na nagłe wydatki bez wychodzenia z domu. Obecnie szybkie pożyczki online oferuje coraz więcej firm, a wartość całego rynku w zeszłym roku wzrosła o prawie 10 procent.

Wzięcie pożyczki przez Internet jest bardzo proste. Wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową instytucji pozabankowej udzielającej chwilówek i wypełnimy prosty formularz, który tam znajdziemy. We wniosku musimy podać swoje podstawowe dane, czyli imię, nazwisko oraz potwierdzić je za pomocą zeskanowanego dowodu osobistego. Ponadto musimy określić kwotę, którą chcemy pożyczyć oraz okres, w którym spłacimy ją wraz z odsetkami. Większość firm pożyczkowych posiada na swoich stronach proste kalkulatory, które umożliwiają klientom obliczenie kosztów pożyczki przed złożeniem wniosku. Kalkulatory te najczęściej przyjmują postać suwaków, na których reguluje się najważniejsze parametry pożyczki online. Wypełnienie formularza nie powinno zająć nam więcej niż kilka minut.

Gdy wyślemy wniosek, musimy poczekać na telefoniczną weryfikację naszych danych. Zadzwoni do nas pracownik danej firmy i zapyta nas o informacje, które zamieściliśmy w formularzu. Część firm pożyczkowych zrezygnowała z tej procedury i stosuje automatyczny system przyjmowania wniosków online, jednak musimy być przygotowani na taki telefon. Jeśli nasze dane będą bezproblemowo potwierdzone, pieniądze zostaną przelane na nasze konto. W zależności od instytucji na gotówkę będziemy musieli poczekać od 15 minut do kilku godzin (w dni robocze). Gdy pieniądze pojawią się na naszym koncie, możemy wydać je na dowolny cel – firma pożyczkowa nigdy nie określa go z góry. Gotówka może więc przydać się na wykonanie niezbędnej naprawy, czy też na załatanie dziury budżetowej pod koniec miesiąca.

Skorzystanie z pożyczki online jest bardzo szybkie i proste. Nie wymaga przechodzenia przez skomplikowane procedury kredytowe czy przedstawiana zaświadczeń o dochodach lub zabezpieczeń kredytu. Z chwilówki mogą więc skorzystać nawet osoby, którym odmówiono kredytowania w banku. Należy jednak pamiętać, że szybkie pożyczki należy brać rozważnie, by nie wpędzić się w tarapaty finansowe. Mają one bowiem wysokie oprocentowanie, które może sprawić, że będziemy mieć problem ze spłatą kolejnych rat.

Zainteresuj się także...