Jak założyć konto oszczędnościowe?

Decyzja o rozpoczęciu regularnego oszczędzania pieniędzy wiąże się z koniecznością wyboru odpowiednich narzędzi, które mogą nam w tym pomóc. Polacy najczęściej wybierają lokaty. Ale czy lokata jest najlepszym rozwiązaniem? Dla osoby, która dopiero zaczyna oszczędzać pieniądze i są to zazwyczaj niewielkie comiesięczne oszczędności, lokata nie będzie najlepszym wyborem. lokata

Dla takich osób zdecydowanie bardziej naturalnym wyborem są konta oszczędnościowe. Dlatego właśnie konto oszczędnościowe powinno być pierwszym produktem oszczędnościowym z jakiego skorzysta początkujący adept oszczędzania? Przede wszystkim z powodu braku konieczności zadeklarowania minimalnej kwoty. Aby założyć lokatę potrzebujemy co najmniej 1000 złotych. W przypadku konta oszczędnościowego bank nie wymaga żadnych minimów i oszczędności możemy budować już od pierwszej złotówki.

Gdy już zdecydowaliśmy jaką kwotę lub jaki procent naszych dochodów będziemy każdego miesiąca oszczędzać, oraz wybraliśmy konto oszczędnościowe jako optymalne narzędzie do oszczędzania przynajmniej na początku drogi do bezpieczeństwa finansowego, musimy wybrać jakie i gdzie otworzyć konto oszczędnościowe. W odróżnieniu od lokat nie ma wielu rodzajów kont oszczędnościowych i niemal wszystkie ofert na rynku są do siebie podobne, ewentualnie różnią się wysokością odsetek jakie otrzymamy gromadząc swoje oszczędności właśnie na tym rachunku oszczędnościowym.

Najprościej konto oszczędnościowe założyć w banku, w którym już mamy konto osobiste oraz korzystamy z bankowości elektronicznej. Wówczas taki rachunek będziemy mogli założyć dosłownie w kilka sekund, ponieważ jesteśmy już klientami banku, a ramowa umowa o świadczenie usługi rachunku osobistego poprzez bankowość elektroniczną umożliwia założenie takiego konta oszczędnościowego. Jednak taki wybór nie zawsze jest właściwy, ponieważ pomimo oddzielenia oszczędności od bieżących środków, mamy zbyt łatwy dostęp do pieniędzy, które zaoszczędziliśmy. Może to spowodować sytuacje , w której bez specjalnego powodu skorzystamy z naszych oszczędności.lokaty bankowe

Pod tym względem, o wiele lepszym rozwiązaniem jest założyć konto oszczędnościowe w innym banku, wówczas nie będziemy tych pieniędzy widzieć za każdym razem gdy zalogujemy się do bankowości elektronicznej, przez co nie będzie nas kusić, aby z nich skorzystać przy pierwszej lepszej okazji. Konto w innym banku możemy założyć na trzy podstawowe sposoby. Pierwszy to tradycyjna wizyta w placówce banku, w którym chcemy założyć konto. Drugi sposób to podpisanie umowy poprzez kuriera co niestety nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem. Ostatni sposób to założenie konta całkowicie przez internet. Ostatni sposób wydaje się najwygodniejszy, ponieważ wypełnienie formularza potrwa zaledwie kilka minut, a umowę podpiszemy za pomocą przelewu weryfikującego.

Dodaj komentarz